Pierwsza pomoc

Szkolenie z pierwszej pomocy — Katowice i nie tylko

Zdarzyło Ci się być świadkiem wypadku, w którym ofiary wymagały udzielenia pierwszej pomocy? Czy wiedziałeś jak się zachować? Czy wiesz, jak uratować osobę, która się zakrztusi, którą porazi prąd lub która dostanie ataku epilepsji? Wszystkie wymienione sytuacje to ogromny stres zarówno dla poszkodowanego, jak i osób postronnych. Wiedza oraz umiejętność skutecznego niesienia pomocy w takich wypadkach to potężna broń w walce, w której stawką jest ludzkie życie i zdrowie. Szkolenie z pierwszej pomocy to kurs, który da Ci poczucie pewności siebie, pozwoli trzeźwo ocenić sytuację, a w efekcie: zareagować we właściwy sposób.

Dlaczego warto brać udział w kursach pierwszej pomocy?

W naszym życiu zdarza się mnóstwo sytuacji, kiedy ktoś potrzebuje pomocy. Głębokie skaleczenie, uraz głowy, złamanie, kontakt ze żrącą substancją to tylko niektóre z wielu przypadków, gdzie ważne jest natychmiastowe działanie. Dzięki naszym szkoleniom nie tylko zdobędziesz potrzebną wiedzę i nauczysz się krok po kroku reagować na tego typu zdarzenia, ale też przećwiczysz je na profesjonalnych fantomach. Nigdy nie wiesz, kiedy ta wiedza uratuje czyjeś życie lub zdrowie.

Szkolenie z pierwszej pomocy: Będzin, Dąbrowa Górnicza, Katowice

Ośrodek Szkoleniowy SYMED posiada ponad dziesięcioletnie doświadczenie w organizowaniu kursów i szkoleń z zakresu pierwszej pomocy w całym kraju, ze szczególnym uwzględnieniem Śląska i Zagłębia. Przystępne prowadzenie kursów oraz nacisk na ich praktyczną stronę gwarantuje nabycie niezbędnych umiejętności, koniecznych do wykonania pierwszych czynności na miejscu zdarzenia, które mogą uratować zdrowie i życie człowieka. Proponowane kursy pierwszej pomocy prowadzone są w małych grupach, co pozwala na dobre zrozumienie materiału, a przede wszystkim możliwość praktycznych ćwiczeń z użyciem nowoczesnych fantomów i profesjonalnego sprzętu. Każdy kurs przygotowywany jest indywidualnie, uwzględniając specyfikę grupy.

Przemyślany kurs pierwszej pomocy dla Klientów ze Śląska

Pomimo poważnego tematu, zajęcia odbywają się w miłej atmosferze i na długo zapadają w pamięć kursantom. Metody naszej pracy umożliwiają skuteczne nauczanie udzielania pierwszej pomocy na dowolnym poziomie. Ponadto szkolenia z pierwszej pomocy wzbogacane są między innymi o rozmaite zagadnienia z zakresu psychosocjalnych zasad działania w służbach ratunkowych, a także sposobu prowadzenia rozmów ze specyficznymi grupami poszkodowanych i ich rodzinami. Nasze warsztaty skierowane są do firm, jak też osób prywatnych chcących podnieść swoje kompetencje w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Działamy na terenie następujących miejscowości – Katowice, Będzin, Dąbrowa Górnicza, Sosnowiec, Chorzów, Bytom, Ruda Śląska. W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu.